Fat lergods 1700-tal

293890

FAT, lergods, daterat 1782, dekor av blommor, diameter ca 38 cm

Färgerna har blött, äldre nagg

Keramik/Porslin

Monter 17

Fat lergods 1700-tal

Budhistorik (4 bud)

1696358
2 800
1685246
2 600
1694941
2 400
1685246

Slutpris SEK:
2 800
270 EUR, 307 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.