Fat Rörstrand 1700-tal

293885

FAT, fajans, 1700-tal, Rörstrand, märkt Stockholm 1759, dekor av blomranka, diameter ca 35 cm

Lagning, nagg

Ändringar/tillägg
nagg

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat

Monter 18

Fat Rörstrand 1700-tal

Budhistorik (9 bud)
1697206
2 800
1697205
2 600
1697194
2 400
1697191
1697190

Slutpris SEK:
2 800
270 EUR, 307 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.