Albin Amelin

293875

ALBIN AMELIN (1902-1975): Hus på klippor, signerad och daterad Amelin -34, pastell/blandteknik, 56x70 cm; enligt uppgift är motivet från Värmdö

Färgbortfall

Rum 4

Albin Amelin

Budhistorik (16 bud)
1697346
1697345
3 800
1697344
3 600
1697343
3 400
1697324
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.