Einar Forseth Franska bilder

293866

FORSETH, Einar (1892-1982): (21) Reseminnen - Frankrike, signerade, mestadels 1920-40-tal, akvarell, tusch, krita, varierande mått; motiv från Senlis, Avignon, Cassis, Marseille, Menton, Toulouse, Korsika, Arles, Paris, Van de Provence, oramade skisser
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Hanteringsveck

Monter 20

Einar Forseth Franska bilder

Budhistorik (7 bud)
1697465
1695377
750
1697464
700
1695377
450
1695356

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.