Sockerskrin Ryssland

293808

SOCKERSKRIN, silver, oidentifierad mästare, Moskva 1825, invändigt förgylld, lockknopp av trä, liv med godronner samt dekor av vinrankor, höjd ca 13,5 cm, vikt ca 365 g

Liv med bucklor

Silver

Monter 18

Sockerskrin Ryssland

Budhistorik (26 bud)
1697555
7 400
1691058
7 200
1691058
7 000
1697186
6 800
1691058
6 600

Slutpris SEK:
7 400
714 EUR, 811 USD
Utropspris SEK:
3 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.