Rysk silverskål 1800-tal

293773

SKÅL med hänkel, silver, Moskva 1842, rik dekor med godronneringar, kant med skulpterade vinrankor, invändigt förgylld, längd ca 18,5 cmtotal vikt ca 270 g

Bristning i kanten, smärre bucklor, slitage

Silver, Övriga silverföremål

Monter 2

Rysk silverskål 1800-tal

Budhistorik (16 bud)
1706600
3 200
1704884
1706515
1704884
2 600
1696207
2 400

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.