Bordspendyl Restauration

293748

BORDSPENDYL, Restauration, Frankrike, 1800-talets första hälft, brännförgylld brons, Le Petit Chaperon rouge, höjd 47 cm

urtavlan med smärre nagg, mindre attribut saknas, slitage, nyckel och pendel finns i Utlämningen

Klockor/Ur

Kundcenter

Bordspendyl Restauration

Budhistorik (16 bud)
1714113
12 000
1713834
9 800
1711688
8 000
1711687
6 200
1707168
6 000

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.