Bordspendyl Restauration

293746

BORDSPENDYL, Restauration, Frankrike, 1800-talets första hälft, brännförgylld och mörkpatinerad brons, Fortuna med ymninghetshorn, höjd 52 cm

slitage, smärre dekorskada på kvist, nyckel och pendel finns i Utlämningen

Klockor/Ur

Kundcenter

Bordspendyl Restauration

Budhistorik (20 bud)
1709601
14 000
1709598
13 000
1709519
12 500
1709342
12 000
1709341
11 500

Slutpris SEK:
14 000
1 351 EUR, 1 534 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.