Rörstrand uppläggningfat 1700-tal

293741

UPPLÄGGNINGSFAT, Rörstrand 1765, fajans, målad dekor i blått av Nordstiernan samt bianco sopra bianco, 43,5x34 cm

Lagningar, slitage

Keramik/Porslin

Monter 3

Budhistorik (20 bud)
1706385
4 400
1706384
4 200
1706383
1706380
3 800
1706377
3 600

Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.