Ljusstakar kolmårdsmarmor

293716

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, kolmårdsmarmor, höjd 29 cm
PROVENIENS: Enligt etikett: Lysningspresent till Louise o August Stafström. Vigsel den 8 juni 1873 mellan Kavaljerskusken August Alfred Stafström och Jungfrun Christina Lovisa Andersson, Kammakaregatan No 33 en tr. upp

smärre nagg

Diverse, Belysning

Monter 17

Ljusstakar kolmårdsmarmor

Budhistorik (6 bud)
1685514
3 200
1685454
1685341
1685182
1 600
1684952

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.