Silverskål 1920-tal

293686

SKÅL, silver, Stockholm, 1927, otydliga stämplar, graverad dekor med motiv av stiliserade blomsterrankor, genombruten fot avslutad i rund fotring, höjd 13, diameter 18 cm
Total vikt ca 310 g

Smärre repor

Silver

Monter 3

Silverskål 1920-tal

Budhistorik (8 bud)
1705934
1 400
1703727
1 300
1703251
1698805
1694091

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.