Tysk glasvas Arsal

293683

ARSAL, vas, glas, 1900-talets början, Arsal Vereinigte Lausitzer Glaswerke, Tyskland, grönt och lila överfång med motiv av blommande grenverk, signerad Arsall, höjd ca

Nagg vid fotring, bruksslitage och smärre märken

Glas, Vaser, skålar, fat

Monter 2

Tysk glasvas Arsal

Budhistorik (12 bud)
1706037
2 600
1704764
2 400
1700180
1695055
1695055
1 700

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.