Porslinssil med lökmönstret

293666

SIL, porslin, 18/1900-tal, Lökmönstret (Zwiebelmuster), dekor i underglasyrblått, svarvat handtag i bemålat trä, längd 37 cm silens diameter ca 14 cm
PROVENIENS: Myrö Slott, Glanshammar (Örebro)

Sprickor

Keramik/Porslin

Monter 3

Porslinssil med lökmönstret

Budhistorik (6 bud)
1703573
700
1705473
650
1703573
600
1700045
550
1700045

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.