Salongsgrupp nyrokoko

293659

SALONGSGRUPP, 10 dlr, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, valnöt, skuren dekor, blommig klädsel, hjultrissor, bestående av 2 karmstolar, soffa, bord, 6 stolar, bordets mått höjd ca 74, 100x72, soffans längd ca 140 cm

Fanérskador, sprickor, stolarna delvis förstärkta, enstaka dekorelement med skador, en stol med skadade o lösa dekorelement (lösa delar medföljer)

Rum 11

Salongsgrupp nyrokoko

Budhistorik (21 bud)
1692048
12 000
1692313
11 500
1692048
11 000
1692010
10 500
1692047
10 500

Slutpris SEK:
12 000
1 158 EUR, 1 315 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.