Takarmatur 1920-tal

293641

TAKPLAFOND, Sverige 1920-tal, polykromt blyinfattat glas, emaljmålad dekor i zodiakens tecken, diameter 66 cm

Smärre slitage

Belysning, Taklampor

Rum 4

Takarmatur 1920-tal

Budhistorik (10 bud)
1698960
10 500
1701624
10 500
1698960
10 000
1698957
9 200
1698956
8 400

Slutpris SEK:
10 500
1 013 EUR, 1 151 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.