Ivar Arosenius, akvarell

293615

IVAR AROSENIUS (1878-1909): "På älven", signerad och daterad -IA-08-, akvarell på papper, 14x21 cm. Proveniens: Eva Arosenius. Utställd: Minnesutställning, Kungliga Akademien för de fria konsterna, SAK, Stockholm 1926, katalognr 390

Konst, Äldre måleri

Monter 23

Ivar Arosenius, akvarell
Budhistorik (8 bud)
1698929
6 000
1698928
5 400
1689479
4 400
1686461
4 200
1686214

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.