Karmstol Josef Frank

293597

KARMSTOL, 1900-talets första hälft, Josef Frank för Firma Svenskt , valnöt, stoppad sits och rygg med klädsel av rött skinn, pärlspikning, sitthöjd ca 41 cm

Sittdynans klädsel med skador och fläckar. Ryggpartiet med smärre fläckar. Stomme med ytskador

Rum 4

Karmstol Josef Frank

Budhistorik (14 bud)
1695216
1 400
1695209
1 300
1694925
1695205
1694925

Slutpris SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.