Toilettespegel stockholmsarbete rokoko

293495

TOILETTESPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, ymnig dekor i papier maché, fragmentarisk förgyllning, upptill utsparning för ur, nedtill låda, kvicksilverfolierat glas, 53 x 34 cm
PROVENIENS: Greve Patrik Hamiltons samling, Stockholm

Föremålet visas och utlämnas på Nybrogatan 32, Stockholm

senare bakstycke, smärre lagningar, retuscher, skador och slitage

Speglar, Diverse

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (30 bud)
1696889
9 600
1697522
9 400
1696889
9 200
1697516
9 000
1696889
8 800

Slutpris SEK:
9 600
926 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.