Eldhund empire

293494

ELDHUND, empire, 1800-talets första hälft, 3 delar, brons, stående lejon på postament dekorerade med åskviggar, volutformade stag med fleuroner, total längd 104 cm

lagningar, skador, något skev

Diverse

Rum 7

Eldhund empire

Budhistorik (11 bud)
1692570
4 800
1692569
4 200
1692567
3 600
1688461
900
1687883
850

Slutpris SEK:
4 800
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.