Bordspendyl empire

293492

BORDSPENDYL, parisarbete i empire, matterad och polerad brännförgylld brons, urtavlan märkt Blanc Fils Palais Royal, sockeln med Saint Esprit orden samt monogram LL, krönt av Louis XIV klädd i romersk dräkt, höjd 33 cm

Föremålet visas och utlämnas på Nybrogatan 32, Stockholm

Urtavla med lagningar/sprickor, pendel och nyckel saknas, en dekordel lös

Klockor/Ur, Bordsur

Nybrogatan 32, Stockholm

Bordspendyl empire

Budhistorik (14 bud)
1697070
9 600
1697069
9 200
1697065
8 600
1697062
8 400
1697024
8 200

Slutpris SEK:
9 600
967 EUR, 1 098 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.