Soffa fåtöljer Louis XVI-stil

293466

SOFFA, FÅTÖLJER, 4 st, 1800-tal, Frankrike, Louis XVI-stil, förgyllda med träskuren dekor, klädsel i Beauvais-stil, soffans längd ca 145 cm

En karmstol med förstärkning, smärre ytslitage, klädsel med slitage

Rum 7

Soffa fåtöljer Louis XVI-stil

Budhistorik (11 bud)
1694067
25 000
1694066
24 000
1694063
21 000
1694062
19 000
1694059
15 000

Slutpris SEK:
25 000
2 413 EUR, 2 740 USD
Utropspris SEK:
36 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.