Matgrupp Kerstin Hörlin Holmqvist

293426

MATSALSGRUPP, 5 delar, 1970-tal, stolar "Charlotta", Kerstin Hörlin Holmqvist för Asko, bordet Asko, vitlackerat, stolar med spjälade ryggar samt sitsar klädda i textil, 3 iläggsskivor (30 cm vardera), bordets höjd 72, 130x90 cm
Litteratur: se "Form and Substance of Finnish furniture"

Bruksslitage

Rum 9

Budhistorik (18 bud)
1693735
1693724
1 800
1693723
1 700
1693722
1 600
1693720

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.