Matsalsgrupp i rokokostil

293362

MATSALSGRUPP, 14 delar, 1900-talets början, rokokostil, ball and claw, bemålad, bestående av 2 karmstolar, 10 stolar, sitthöjd 46 cm, matbord med 4+1+1 iläggsskivor, sideboard med låda i sargen, matbordets höjd 76, diameter ca 130 cm, total längd på iläggsskivorna 450 cm, sideboardets höjd 75, 115x45 cm

Bruksslitage

Rum 14

Matsalsgrupp i rokokostil

Budhistorik (22 bud)
1688424
21 000
1687903
20 000
1687916
20 000
1687903
19 000
1687911
18 500

Slutpris SEK:
21 000
2 115 EUR, 2 402 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.