Tallrikar Kina

293335

TALLRIKAR, 14 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)

Lagningar,nagg, sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Tallrikar Kina

Budhistorik (13 bud)
1694818
6 200
1694817
6 000
1694815
5 800
1694814
5 600
1694813
5 400

Slutpris SEK:
6 200
598 EUR, 680 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.