Spegel sengustaviansk

293334

SPEGEL, sengustaviansk, bronserad, stämplad med Stockholms Hallstämpel, omkring 1800, mått ca 69x31 cm

Skador och lagningar, senare bronserad, foliering med skador

Ändringar/tillägg
Mått ca 69x31 cm

Diverse, Inredning och husgeråd, Speglar

Rum 6

Spegel sengustaviansk

Budhistorik (49 bud)
1698870
16 500
1698869
16 000
1698862
15 500
1698865
15 000
1698862
14 500

Slutpris SEK:
16 500
1 662 EUR, 1 888 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.