Abraham Krol oljemålning

293322

ABRAHAM KROL (1919-2005): Stilleben med frukter, signerad Krol, olja på duk, 50x60 cm
HISTORIK: Född i Polen 1919, debuterade i Paris, utställd i Paris, San Francisco samt Malmö

Rum 15

Abraham Krol oljemålning

Budhistorik (5 bud)
1694197
1692978
850
1681451
1681322
650
1680959

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.