Bordslystrar barockstil

293215

BORDSLYSTRAR, 1 par, barockstil, 1800-tal, för vardera två ljus, stomme i försilvrad mässing, mittstam med karaffer, behängd med olikslipade prismor och klumpar, höjd 75 cm

slitage, smärre skador, ett mindre antal prismor saknas

Metall, Mässing, Belysning

Rum 7

Bordslystrar barockstil

Budhistorik (8 bud)
1696895
7 200
1696714
6 600
1695426
6 400
1695420
6 000
1694597
5 800

Slutpris SEK:
7 200
695 EUR, 789 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.