Kinesisk terrin

293192

TERRIN, porslin, Kina, 1800-talets senare del, rik dekor i emaljfärger mot gul botten, bär märkning, höjd ca 14 diamneter 25 cm

Metallhänklar saknas, lockknopp med smärre glasyrrnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 6

Kinesisk terrin

Budhistorik (8 bud)
1692237
1690426
750
1692236
700
1690426
600
1685594
550

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.