Kaffeservis i silver

293084

KAFFESERVIS på bricka, 5 dlr., silver, svenska importstämplar, lindade handtag, bestående av: kaffekanna, tekanna, gräddkanna samt sockerskål, höjd ca 6,5-19 cm, totalvikt ca 2139 g

Bruksslitage

Silver

Monter 7

Kaffeservis i silver

Budhistorik (49 bud)
1691397
25 000
1691411
24 000
1691397
23 000
1691409
22 000
1691397
21 000

Slutpris SEK:
25 000
2 518 EUR, 2 860 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.