Kruka Ming dynasti

293023

KRUKA med LOCK, lergods, Kina, Ming (1368-1643), grön- och brunglaserad, bukig form och reliefdekor, höjd 21 cm

Enstaka nagg, smärre ytslitage och glasyrkrackelyrer.

Orientaliskt, Porslin

Monter 6

Kruka Ming dynasti

Budhistorik (8 bud)
1692061
1692049
600
1691031
550
1690739
500
1688622
450

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.