Albert Johansson oljemålning

292985

ALBERT JOHANSSON (1926-1998): "Hymn till M", signerad Albert Johansson samt daterad på baksidan 1982, olja på pannå, ca 122 x 91 cm.

Smärre ytskador och gulnader

Rum 11

Albert Johansson oljemålning

Budhistorik (20 bud)
1690161
7 600
1690157
7 400
1690154
7 200
1690146
6 200
1690095
6 000

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.