Byrå 1800-tal

292929

BYRÅ, med profilerad kalkstenskiva, 1800-tal, gustaviansk stil, 3 lådor, fanérad i olika träslag med intarsia, ymninghetshorn, bronserade beslag, höjd 87, 89x47 cm; nyckel finns

Nagg, lagad främre hörn, smärre slitage. Nyckel finns att hämta i Utlämningen

Rum 8

Byrå 1800-tal

Budhistorik (21 bud)
1689383
4 800
1689386
4 600
1689383
4 400
1689382
4 200
1689379

Slutpris SEK:
4 800
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.