Skål med lock Marieberg

292876

MARIEBERG, skål med lock, 1700-tal, fajans, vit glasyr, modellerad dekor av grenverk och blommor, höjd ca 10 cm

Nagg, sprickor, tillverkningsdefekter, delar saknas

Keramik/Porslin

Monter 4

Skål med lock Marieberg

Budhistorik (6 bud)
1690472
6 200
1690463
6 000
1690083
1687096
3 800
1677978
3 600

Slutpris SEK:
6 200
598 EUR, 680 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.