Teologi - filosofi, 1600-1800-tal.

292867

TEOLOGI-FILOSOFI. Parti om 22 arbeten, 1600-1800-tal, varierande skick, några defekta. 22 vol.

Omfattar bland andra: Muhrbeck: Catechetiska arbeten (Karlskrona 1769); Busser: Moralen eller sedoläran (Linköping 1774); Kyrkio-lag och ordning,... (Stockholm 1697); Vultejus: Post-illa compendiosa... (fuktskador, Stockholm 1686); Arndt: Paradis lust-gård,--- Stockholm 1695); Emporagrius: Catechesens enfaldige förklarning... (Strengnäs 1669, defekter).

Säljs som en samling utan returrätt

Varierande skick, några defekta, några fuktskadade
Säljs som en samling utan returrätt.

Böcker/Kartor, Teologi/Filosofi

Rum 1

Budhistorik (23 bud)
1702233
1 700
1702226
1 600
1689064
1702225
1689064
1 400

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.