Grötskål tenn

292769

GRÖTSKÅL med LOCK, tenn, 1800-tal, otydliga mästarstämplar, sannolikt Nyköping, diameter 21 cm

slitage, lagningar, något anlupen

Metall

Monter 6

Grötskål tenn

Budhistorik (25 bud)
1691958
1691952
1 900
1691948
1 800
1691942
1 700
1691939
1 600

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.