Skänkstop tenn

292767

SKÄNKSTOP, 2 st, 1800-tal, tenn, trestämplat Gustaf Frederic Wigholm, Eskilstuna 1831 respektive trestämplad Henrik Philip Stickler, Helsingborg, otydligt årtalsindex, höjd 20-26,5 cm

slitage, förstärkningar/lagningar, något anlupna

Metall

Monter 6

Skänkstop tenn

Budhistorik (19 bud)
1692168
2 600
1692185
2 400
1692168
1692182
1692168
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.