Spegel och konsolbord Karl Johan

292720

SPEGEL, med KONSOLBORD, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fanérad i mahogny, flankerade kolonetter, förgylld dekor med bl a antikiserande kvinnofigurer, bär stämpel på baksida, höjd ca 163x73 cm, konsolbordets mått ca höjd 82, 83x39 cm

Fanérskador, slitage, skadat glas

Möbler, Speglar

Rum 4

Budhistorik (26 bud)
1683322
1682922
2 800
1680888
2 600
1677591
2 400
1680886
2 400

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.