Armlänstolar rokoko

292654

ARMLÄNSTOLAR, 2 st., snarlika, stockholmsarbeten i rokoko, träskuren dekor av akantus och rocailler, bemålade

Slitage, färgbortfall, en stol med kompletteringar, något omarbetad, smärre lagning samt senare skuren dekor

Rum 2

Armlänstolar rokoko

Budhistorik (15 bud)
1686357
22 000
1686343
21 000
1686356
20 000
1686343
16 500
1675348
16 000

Slutpris SEK:
22 000
2 215 EUR, 2 517 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.