Ljuskrona Maria Theresia

292606

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, Maria Theresia stil, märkt Bohemia Crystal, Made in Czechoslovakia, glasad stomme, behängd med olikformade slipade prismor, 16 ljusarmar, höjd 85, diameter 95 cm

Slitage, lösa prismor medföljer

Belysning, Ljuskronor

Rum 9

Ljuskrona Maria Theresia

Budhistorik (6 bud)
1686881
1686872
1686870
1686869
1685866

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.