Bålskål Kina

292603

BÅLSKÅL, porslin, Kina, 18/1900-tal, rik dekor med motiv av blommor mot oxblodsfärgad botten, höjd ca 16 diameter 36 cm

Ett nagg, insida med slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 31

Bålskål Kina

Budhistorik (7 bud)
1686320
1 600
1677336
1686316
1 400
1677336
1 300
1686315

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.