Fat Kangxi (1662-1722)

292597

FAT, porslin, Kina, 16/1700-tal, Kangxi, dekor i imari med motiv av blommor och krabbor, diameter 35 cm

Lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 31

Fat Kangxi (1662-1722)

Budhistorik (15 bud)
1686524
1686528
1686524
2 800
1686526
2 600
1686524
2 400

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.