Kinesiska terriner 1800-tal

292595

TERRINER, 2 st, porslin, Kina, 1800-tal, en med lock, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap, längd ca 26 resp 29 cm

Smärre nagg, smärre tillverkningsdefekter

Orientaliskt, Porslin

Monter 31

Kinesiska terriner 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

1686441
1686400
1676713
1676712
550

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.