Hebreiska böcker

292589

JUDAICA. 5 vol. m. hebreisk text. Tryckta i Warszava, odaterade, troligen första halvan av 1900-talet. Troligen böcker med böner för olika judiska högtider.
Lätt nötta halvklotband med bruna ryggar o. blå pärmar, främre pärm med titel i guld, blekta sparsamt guldornerade ryggar. Enstaka smårevor. 5 vol.

Böcker/Kartor, Teologi/Filosofi

Rum 1

Hebreiska böcker

Budhistorik (1 bud)

1686996
2015-02-13 21:23:25

2015-02-18 kl 17:45
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.