Bror Kronstrand portätt i olja

292576

KRONSTRAND, Bror (1875-1950): Kvinnoporträtt, olja på duk, signerad och daterad Kronstrand 1937, ca 65x55 cm
PROVENIENS: Dedikerad av konstnären "Till min gode vän Henrik Laretei" (den estniska ambassadören i Stockholm, far till konscertpianisten Käbi Laretei)

Dukskador

Rum 3

Budhistorik (17 bud)
1686012
1685843
1686011
1685843
950
1685806
900

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.