Bengt Lindström Abstraction paysage

292529

BENGT LINDSTRÖM (1925-2008): Abstraction paysage, signerad Lindström, olja på duk, 146x89 cm
Utförd 1965 enligt påskrift på spännramen.
Certifikat utfärdat av Comité bengt Lindström medföljer.
PROVENIENS: Gåva från konstnären till nuvarande ägare

Rum 17

Budhistorik (9 bud)
1689071
34 000
1683109
33 000
1680577
32 000
1679653
24 000
1679652
15 000

Slutpris SEK:
34 000
3 424 EUR, 3 890 USD
Utropspris SEK:
70 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.