Siri Derkert, oljemålning

292528

SIRI DERKERT (1888-1973), Blå skog, olja på duk uppklistrad på pannå, 38 x 28 cm.
Intyg på papperslapp på baksidan av brorsonen Jean-Edvard Derkert, daterad 2001.
Proveniens: I familjen Derkerts ägo

Rum 4

Siri Derkert, oljemålning

Budhistorik (14 bud)
1686957
5 200
1686889
5 000
1686886
4 800
1686632
4 200
1685755
2 800

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
7 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.