Smörgåsbestick England

292522

SMÖRGÅSBESTICK, 23 st, silver, 1800-tal, England, bestående av: 7 gafflar, 13+3 knivar, skaft i pärlemor, dekor av vinrankor i 3 knivblad, längd ca 16,5-19,5 cm, totalvikt inkl skaft ca 886 g

Slitage

Silver

Monter 30

Smörgåsbestick England

Budhistorik (14 bud)
1684904
1683337
1684894
1 900
1683337
1 800
1684892
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.