Thomas Bosschaert Willeboirts hans efterföljare

292519

THOMAS BOSSCHAERT WILLEBOIRTS, hans efterföljare (flamländsk skola, omkring 1700), Jesu födelse, olja på duk, 130x102 cm
EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

Skador, dubblerad, krackeleringar, färgbortfall, hål

Konst, Äldre måleri

Rum 10

Budhistorik (11 bud)
1696638
5 000
1696637
4 800
1696477
4 600
1696473
4 200
1696456

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.