Brännvinssked silver 1600-tal

292498

BRÄNNVINSSKED, silver, senare förgyllning, Sverige 1600-tal, skedblad med graverad dekor, stämplar saknas, längd 15 cm, vikt ca 34,5 g

Skedbladets baksida med ägarinitialer, förgyllning med visst slitage, dekorknopp något sned

Silver

Kundcenter

Brännvinssked silver 1600-tal

Budhistorik (18 bud)
1678163
5 000
1679036
4 800
1678163
4 600
1679035
4 400
1678163
3 400

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.