Bankettsoffa empire

292444

BANKETTSOFFA, empire, fanér i bl a valnöt, intarsiadekor med motiv av Gerda Roosval-Kallstenius respektive Gottfrid Kallstenius, längd ca 150 cm, sitthöjd ca 42 cm, 2 lösa kuddar medföljer
PROVENIENS: Gerda Roosval-Kallstenius och Gottfrid Kallstenius

Senare klädsel, slitage

Möbler, Soffor

Rum 14

Bankettsoffa empire

Budhistorik (5 bud)
1684785
750
1683826
450
1683676
1683639
1675363

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.